Kush është në linjë
0 Përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 0 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ndërrimi i gomës me këmbë (video)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Ndërrimi i gomës me këmbë (video)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jun 27, 2011 12:20 am


Londër, 23 qershor - Djali 28-vjeçar, i cili ka lindur pa krahë, arrin të bëjë me këmbë edhe punët më të vështira.

Matt Stutzman është prova e gjallë se vendosmëria mund të bëjë të kapërcesh edhe disavantazhin më të madh. Djali 28-vjeçar, i cili ka lindur pa krahë dhe ka profesionin mekanik, arrin të bëjë me këmbë edhe punët më të vështira. Jo vetëm kaq, por për të vepruar i duhet fare pak kohë. Në një video, Stutzeman arrin të ndërrojë gomën e veturës për 9 minuta. E të gjithën e bën pa asnjë ndihmë nga të tjerët, transmetojnë agjencitë.

Matt është i martuar dhe ka dy djem, ndërsa aktualisht dëshira e tij më e madhe është të kualifikohet në lojërat Paraolimpike në Londër më 2012. Ai, që nga mosha 16-vjeçare merret me shigjetari. Në korrik me pjesën tjetër të ekipit do të udhëtojë në Itali në kualifikime.
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndërrimi i gomës me këmbë (video)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jun 27, 2011 12:25 am

avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi