Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Puna më “e frikshme” në Botë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Puna më “e frikshme” në Botë

Mesazh nga Dardania prej Mon Jun 27, 2011 12:08 am


Hunan, 25 qershor
Nëse vuani nga lartësitë, mos shikoni as foton. Nëse për shumë njerëz është e papërballueshme të shkojnë në buzë të greminës, këta punëtorë kinezë po ndërtojnë një rrugë rreth një metër të gjerë, më shtylla druri, në mijëra metra lartësi, pa asnjë mbrojtje nga poshtë.

Kur të mbarojë puna, rruga do të shërbejë që kalimtarët të shohin peizazhin e mrekullueshëm. Si transmeton agjencia Noa, rruga me gjerësinë e një tavoline buke po ndërtohet në Malin Shifou në provincën Hunan dhe qëndron vertikalisht në 90 gradë.
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi