Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Sonte eklipsi më i gjatë i Hënës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Sonte eklipsi më i gjatë i Hënës

Mesazh nga Dardania prej Thu Jun 16, 2011 12:33 am


Sonte eklipsi më i gjatë i Hënës


Sonte në mbrëmje pritet të ndodhë eklipsi më i gjatë i hënës në këto 10 vite. Toka do të vendoset në mes të diellit dhe hënës. Fenomeni do të zgjasë 1 orë e 41 minuta. 10 vjet më përpara ky eklips ka zgjatur 7 minuta më shumë.

Megjithatë, kësaj here hëna nuk do bëhet e zezë, por e kuqe e thellë për shkak të përthyerjes së dritës së diellit në atmosferën e tokës.
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi