Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Jordania mbështet dhe lobon për Kosovën

Shko poshtë

Jordania mbështet dhe lobon për Kosovën

Mesazh nga Dardania prej Thu Jun 16, 2011 12:29 am


Jordania mbështet dhe lobon për Kosovën


Ministrit të Punëve të Jashtme te Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në takimin me homologun jordanez Nasser Judehështë siguruar se diplomacia jordaneze do të angazhohet në promovimin e shtetit së Kosovës.

Jordania ka një ndikim shumë të fuqishëm në shtetet që e rrethojnë, disa prej të cilave ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Ministri i Jashtëm jordanez, Nasser Judeh, ka siguruar Ministrin Hoxhaj se Jordania do ta mbështesë Kosovën në çdo fushë.

Ministri Judeh është interesuar edhe për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit të Jordanisë me Kosovën në fushën e ekonomisë, arsimit, shkencës dhe teknologjisë, thuhet në deklaratën për shtyp të Ministrisë së Punëve të Jashtme në Kosovë.

Ministri Hoxhaj e ka informuar Ministrin e Jashtëm jordanez për progresin sistematik që po shënohet në Kosovë.
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi