Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Shampot dhe kremrat shkaktojnë nje sëmundje te pa shërushme. Ja studimi

Posto temë të re   Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Shampot dhe kremrat shkaktojnë nje sëmundje te pa shërushme. Ja studimi

Mesazh nga elona prej Fri Oct 30, 2015 3:32 pm


Një studim i fundit tregon se produktet e perkujdesjes personale mund të jenë më të rrëzikshme se sa e keni menduar. Ato mund të shkaktojnë kancerin e lekurës, por rastet më të shpeshta janë tek femrat, pasi tek ato rrisku më i madh është tek kanceri i gjirit.
Një grup kimistësh kanë përdorur disa produkte të kujdesit personal dhe kanë hasur se përbërsit e këtyre produkteve stimulojnë rritjen e qelizave kancerogjene.
Një përbërs i quajtur “Parabens” është shkaktari kryesor i cili ndikon në rritjen e qelizave kancerogjene, ky përbërës gjendet zakonisht në kremrat e trupit, kremi kunder diellit, shkuma e rrojes tek meshkujt, shampot etj.

elona

Numri i postimeve : 25
Join date : 25/10/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


Posto temë të re   Përgjigju temës
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi