Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Top posting users this month


A është ky kancer? Njihuni me kancerin e lëkurës, mund të ju shpëtoj jetën

Shko poshtë

A është ky kancer? Njihuni me kancerin e lëkurës, mund të ju shpëtoj jetën

Mesazh nga elona prej Fri Oct 30, 2015 3:22 pm

zakonshme e kancerit në SHBA, me afërsisht 5 milionë njerëz që trajtohen nga kjo sëmundje në vit. Çdo vit ka më shumë raste të reja të diagnostifikuara nga kanceri i lëkurës se ai i gjirit, prostatës, mushkërive dhe kancerit të zorrës së trashë.


Bukur e pabesueshme kur të gjithë e dimë se sa pak vëmendje i kushtohet në të vërtet këtij lloj kanceri.
Ka disa gjëra që ju mund të bëni për ta shmangur kancerin e lëkurës, duke përdorur krem kundër diellit dhe duke u siguruar që lëkura juaj nuk qëndron gjatë nën rreze të diellit pa asnjë masë mbrojtëse.

Duhet të keni kujdes në këto raste:
[list="margin-right: 0px; margin-bottom: 20px; margin-left: 0px; padding-right: 0px; padding-left: 30px; list-style-position: inside; color: rgb(33, 31, 31); font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; line-height: 22.1px; background-color: rgb(255, 255, 255);"]
[*]Nëse nishani (bengu) është i parregullt në formë asimetrike. Nishanet normale janë të rrumbullakëta dhe simetrike
[*]Nishanet që janë të pabarabarta, ndërpritet ose kanë kufij të pabarabartë.
[*]Nishanet që përmbajnë ngjyra të shumta, si e zezë, kafe, gri dhe blu. Nishanet normale janë një ngjyrë.
[*]Nishanet që janë më të mëdha se një inç çerek në diametër.
[*]Nishanet që ndryshojnë në ngjyrë, formë dhe madhësi gjatë gjithë jetës
[/list]
Por, është mirë që çfarëdo nishani që keni, të konsultoheni me doktorin tuaj për të parandaluar çdo rrezik të mundshëm

elona

Numri i postimeve : 25
Join date : 25/10/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi