Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Shpërthen Vullkani më i lartë i Europës

Shko poshtë

Shpërthen Vullkani më i lartë i Europës

Mesazh nga Dardania prej Thu Jun 02, 2011 11:18 pm

Kliuchevskaia Sopka është një nga më aktivët në botë dhe shpërthen një herë në 5-6 vjet
I ka dhënë jetë një spektakli vërtet të rrallë. Kliuchevskaia Sopka, vullkani më i lartë i Euroazisë (4750 metra) në Kamciatka, orienti ekstrem rus, është në një fazë spektakolare shpërthimi dhe ka përhapur tymin e vet 5 km mbi nivelin e detit.
Mbrëmë janë vënë re edhe nga fshati i Kliucit, që ndodhet 332 km nga vullkani. Për momentin nuk ekzistojnë rreziqe për pjesët e banuara të zonës. Por sipas burimeve afër grupit të veprimit për shpërthimet e vullkaneve të Kamciatka, ekziston frika se mos tymi dhe nxjerrjet e gazta mund të ndërtojnë një rrezik për motorrët e avionëve.
Kliuchevskaia Sopka është një nga më aktivët në botë dhe shpërthen një herë në 5-6 vjet. Megjithatë, shpërthimi i fundit është regjistruar në nëntor të vitit 2010
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi