Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Martesat më të Lumtura, ato nga Miqësia

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Martesat më të Lumtura, ato nga Miqësia

Mesazh nga Dardania prej Sun Jun 07, 2015 8:03 pm


Nga Byroja Kombëtare për studime dhe kërkime ekonomike në SHBA, është zbuluar se martesa me të vërtetë të dërgon në rritjen e mirëqenies e kryesisht në martesën e cila ndodhë nga miqësia.
Kontrolli për lumturi para- martesore, tregon se studimi arriti në përfundimin se martesat më fitimprurëse janë ato të cilat ka miqësi të ngushtë mes çiftit bashkëshortorë.
Të gjitha relacionet, raportet mes tyre, u dedikohen nga miqësia e mëhershme, e cila është thelbi kryesorë për një martesë të lumtur.
Pra sipas këtij studimi martesat më të lumtura janë ato të cilat ishin rezultat i miqësisë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi