Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Top posting users this month


Gjëja që e bën Partnerin tuaj të ju Tradhtojë

Shko poshtë

Gjëja që e bën Partnerin tuaj të ju Tradhtojë

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 06, 2015 11:06 pmSa më shumë që të jenë të varur ekonomikisht nga bashkëshortët e tyre, aq më të mëdha janë gjasat që burrat dhe gratë të jenë të pabesë, thotë një studim i ri.
“Ju do të mendoni se njerëzit ‘nuk e kafshojnë dorën që i ushqen’, por kjo nuk është ajo çfarë ka treguar studimi im,” thotë Christin Munsch, një profesore e sociologjisë në Universitetin Connecticut.
“Ndryshe, gjetjet e mija tregojnë se njerëzit dëshirojnë të ndjehen të barabartë në marrëdhëniet e tyre. Njerëzit nuk dëshirojnë të ndjehen të varur nga personi tjetër,” shton ajo.
Ajo analizoi të dhënat e mbledhura nga më shumë se 2,750 amerikanë të martuar, të moshës 18-32 vjet, në mes të viteve 2001-2011. Në një vit mesatar, ajo gjeti se kishte 5% shanse që një grua e cila ishte ekonomikisht e varur nga burri të tradhtojë, dhe 15% shanse që meshkujt të cilët janë ekonomikisht të varur nga gruaja të tradhtojnë, transmeton Lajmi.net.
Studimi gjithashtu gjeti se sa më të mëdha të jenë të ardhurat e një gruaje të martuar, aq më pak ka të ngjarë që ajo të tradhtojë burrin e saj.
Por, në mesin e meshkujve, ata të cilët sjellin në shtëpi më shumë se 70% e të ardhurave totale të tyre, ishin gjithnjë e më shumë të ngjarë për të mashtruar gratë e tyre, sipas studimit.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi