Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


A i Fshehin Meshkujt Ndjenjat?

Shko poshtë

A i Fshehin Meshkujt Ndjenjat?

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 06, 2015 11:00 pm


Nëse ju mendoni se vetëm gratë preken dhe ndikohen nga dramat në marrëdhënie, ju e keni gabim. Një studim i ri amerikan i mbi një mijë të rriturve të pamartuar ka gjetur se burrat në të vërtetë janë më të prekur nga dramat në marrëdhënie se sa gratë.
Hulumtuesit besojnë se kjo është për shkak se gratë në përgjithësi kanë miqësi më të ngushta se burrat dhe për këtë arsye kanë një rrjet mbështetës gjatë konfliktit me një partner.
Meshkujt kanë më shumë gjasa për të fshehur ndjenjat të tregohen të fuqishëm dhe të mos ndajnë dhimbjen me askënd dhe për këtë arsye nuk kanë mbështetje.
Meshkujt, më shumë se femrat, konsiderojnë partneren e tyre si mikja më e mirë emocionale, kështu që kur kanë probleme me atë person, ata ndjehen të vetmuar dhe mbyllin ndjenjat e tyre.
Meshkujt kanë më shumë gjasa të ndihen të lodhur nga konflikti dhe të kenë vështirësi në trajtimin e niveleve të stresit. Ata kanë gjithashtu më shumë gjasa për të shprehur dhimbjen duke abuzuar me alkool apo drogë.
Meshkujt nuk i ndajnë ndjenjat e tyre aq shpesh ose haptazi si femra. Por kjo nuk do të thotë se ata nuk i kanë ato. Mbajtja e një fasade burrërore nuk do të thotë se brenda ai nuk është i lënduar. Burrat ndjejnë emocione shumë thellë, sidomos ato të vështirat apo të trishtuara.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi