Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Lëngu i Domates Rikuperon Muskujt

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Lëngu i Domates Rikuperon Muskujt

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 06, 2015 9:27 pmStudimet kanë treguar se lëngu i domates e ndihmon rikuperimin e trupit, më shumë se pijet energjetike dhe pijet e tjera. Ekspertët thonë se domatet përmbajnë veti ushqyesve thelbësore që ndihmojnë në rigjenerimin e muskujve dhe uljen e presionit të gjakut.

Në një studim grek, i cili kishte përfshirë pesëmbëdhjetë atletë për dy muaj rresht, nëntë prej tyre kishin pirë lëng të domates dhe gjashtë të tjerët, pije energjike.

Është vërtetuar se ata që kishin konsumuar këtë lëng natyral, kanë pasur rezultate më të shpejta në rikuperimin e muskujve dhe rregullimin e sheqerit në gjak pas një stërvitje të vështirë.

Domatet janë të pasura me vitaminë C, B, dhe C, si dhe natrium, kalium, hekur, magnez dhe kalcium. Përveç kësaj, përmbajnë likopene, e cila ndihmon për të luftuar sëmundjet e zemrës dhe kancerin, duke zvogëluar mundësinë e sulmit në zemër dhe kancerit të prostatës.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi