Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Shenjat që Tregojnë Mungesën e Hekurit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Shenjat që Tregojnë Mungesën e Hekurit

Mesazh nga Dardania prej Tue May 19, 2015 1:25 pm


Hekuri është një element i cili ka një rëndësi të veçantë për trupin tonë. Ai ka një rol thelbësor për prodhimin e hemoglobinës, një proteinë që ndihmon rruazat e kuqe të gjakut të shpërndajnë oksigjenin në trup.
Ekzistojnë disa shenja të ndryshme të cilat tregojnë mbi mungesën e hekurit.
Shenjat treguese janë; Ndiheni të lodhur shpesh , nuk mbusheni mirë me frymë, keni rrahje të shpeshta të zemrës, keni dhimbje gjunjësh, ju dhemb koka, ndiheni në ankth pa arsye dhe keni rënie flokësh.
Nëse ju keni shenja të tilla në organizmin tuaj është e rëndësishme që të kryeni kontrollet e duhura te mjekët dhe të merrni masa për të rikuperuar këtë gjendje.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi