Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Miza dhe Flutura

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Miza dhe Flutura

Mesazh nga Dardania prej Mon May 18, 2015 1:30 pm

Të gjithë ne i urrejmë mizat, pasi ato vërtet janë irrituese dhe nuk na lënë rehat asnjëherë, e më së keqi është kur jemi në gjumë. Por këtë herë nuk bëhet fjalë për bezdinë e mizave, por për zilinë e një mize. Kështu, një mizë i kishte shumë zili krahët e bukura të fluturës dhe nuk mund ta pranonte faktin se krahët e saj dukeshin të shëmtuar.
Një ditë u takuan dhe filluan të flisnin. – Ti e dashur flutur, – thoshte miza, – ti je bërë e njohur, duke fluturuar mes luleve. Por unë, kur shoh gjithë ato ngjyra që çon kot lart e poshtë, mendoj se në fund të fundit kur kemi lindur ishim të dyja si dy krimbsha të verdhacukë, lavra të gjora të shëmtuara…”, vazhdoi miza. – Po, – iu përgjigj flutura, – por me ndryshimin se unë kam lindur mes gjetheve të një trëndafili, ndërsa ti mes një grumbulli plehrash!”....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi