Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Top posting users this month


Tri Fluturat

Shko poshtë

Tri Fluturat

Mesazh nga Dardania prej Mon May 18, 2015 1:25 pm

Tri flutura- një e bardhë, një e kuqe dhe një verdhë – luanin në diell, e fluturonin, fluturonin nga një lule në tjetren pa u lodhur kurrë.
Por, pas pak dielli, dielli i bukur i artë, u errësua: filloi të binte shi dhe tri fluturat po lageshin.
Atëherë shkuan tek një tulipan ngjyrë kuq e verdhë dhe i thanë:
– “Tulipan i bukur, hapi petalet që të mund të hymë brenda dhe të mbrohemi prej shiut.
Tulipani u përgjigj: – “Do ti hapem vetem futures së koqe dhe të verdhë, por nuk dua të bardhen”.
– “Jo, jo, nëse nuk pranon motren tonë , nuk duam të hymë as ne”.
E vazhdonte të binte shi e fluturat po lageshin gjithnjë e më shumë.
Fluturuan deri tek zambaku dhe i thane: “Zambak i mire hapi petalet për ne se po lagemi”.  E zambaku u përgjigj: “-Do t’ia hap flutures së bardhë sepse më ngjan, por nuk dua të tjerat”.
Por flutura e bardhë ia ktheu menjëherë: -“Jo, jo, nëse nuk pranon motrat e mia, as unë nuk dua të vij te ti. Më mire të lagemi të gjitha se sat ë ndahemi”. Dhe fluturuan.
Të shkretat po lageshin krejt.
Përtej reve dielli kishte parë se sa motra të mira ishin dhe sa mire jetonin sëbashku dhe e donin njëra-tjetren. Atëherë largoi menjëherë renë dhe u kthye, u thau krahët e njomë fluturave.
Fluturat vazhduan të fluturonin të lumtura sa një fushë në tjetren, nga një lule në tjetren.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi