Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

September 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Hazir Haziri (Aktor)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Hazir Haziri (Aktor)

Mesazh nga Dardania prej Mon Apr 27, 2015 1:02 pm

 Hazir Haziri është nga aktorët e rinjë shqiptarë, është i diplomuar në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës në degën e Artit Dramatik. Më pas ka vazhduar studimet pos-diplomike, dhe mbanë titullin Master i Aktrimit. Aktualisht punon ne Fakultetin e Arteve UP, si Prof. Ass. i lendes se Aktrimit
Është angazhuar në shumë shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor dhe regjisor. Ai është prezentuar me sukses në shumë festivale teatrore- filmike kombëtare dhe ndërkombëtare, duke u shpërblyer me disa çmime.

Filmografia
 • "“Kufomat”, film artistik, Regjia: Luan Kryeziu

 • "“Jeta Ime”, film i shkurtër, Regjia: Agron Maliqi

 • "“20 cent”, film i shkurtër, Regjia: Robert Bacaj

 • "“Jeta e një toke” serial televiziv, Regjia: Luan Daka

 • "“Në përvjetorin e martesës” film artistik, Regjia: Artan Malaj, Shqipëri 2008

 • "“Mesazhi"” film artistik, Regjia: Besnik Zogaj, Kosova 2008

 • "“kontejneri"” film m.shkurter artistik, Regjia: Arian Mustafa,UP Kosova 2009

 • "“Gjallë” film artistik, Regjia: Artan Minarolli, Shqipëri, Austri, Francë 2009

 • "“Liqeni”- film artistik i shkurtër, Regjia: Rina Kllokoqi, Kosova Nine-Eleven 2009

 • "“Gomarët e Kufirit”- film artistik, Regjia: Jeton Ahmetaj, Kosova 2009-2010

 • "“[[Hija e jetës]”- film artistik, Regjia: Ajmone Salihu, Kosova 2010

 • "“Muzgu”- film artistiki shkurtër, Regjia: Arian Mustafa, UP Kosova 2010

 • "“Der Albaner”- film artistik, Regjia: Johanes Naber, Germany, Albania 2009-2010

 • "“Bodrumi”- film artistik i shkurter, Regjia: Arian MUSTAFA, KOSOVA,UP, CineProductin dhe H&H Prduction 2011

 • "“The Truth”- film artistik, Regjia: Besnik Zogaj, BAT entertainment Norvegji, Creative Studio 2013

 • "“Amel”- film artistik i shkurter, Regjia: More Raca, KOSOVA,UP 2013

 • "“The Return”- film artistik , Regjia: Kastriot Abdyli, Maqedoni, Kosove, France 2013

 • Teatër  • “Identiteti” Autor: Albatros Rexhaj, Regjia: Kastriot Saqipi
  • “Hamleti” Autor: William Shakespeare, në rolin e Hamletit, Regjia: Emin Emini
  • “Vrasës pa shpërblim” Autor: E. Jonesko, Regjia: Afeida Boriqi
  • "Oda n’ Hamburg" Autor: Teki Dervishi, Regjia: Afrim Kasapolli
  • “Pacieni”, shfaqje pa tekst, Regjia: Sabri Pajaziti
  • “Prova gjenerale” Autor: Besnik Zogaj, Regjia: Besnik Zogaj
  • “Banorët e Shpellës” Autor: Taufik al Hakim, Regjia: Kastriot Saqipi
  • “Udhetimi” Autor: Woody Allen, Regjia: Afeida Boriqi,
  • “Jul Qesari” Autor: William Shakespeare, Regjia: Zana Hoxha
  • “Kleopatra” Autor: William Shakespeare, Regjia: Kastriot Saqipi
  • “shembja” Autor: rrahim sadiku, Regjia: Fatmir Hyseni
  • “Mundimet e kota të dashurisë” Autor: William Shakespeare, Regjia: Arben Apolloni
  • “Nata e dymbëdhjetë” William Shakespeare, Regjia: Kastriot Saqipi
  • “Koprraci dhe Shkolla e grave” Autor: Molier, Regjia: Luan Daka
  • “Van Goghu Kosovar” Autor: Ilir Muharremi, Regjia: Hazir Sh. Haziri
  • “Kopshti me dallendyshe” Autor: Babis Cikliropulos, Regjia: Fatmir Hyseni
  • “nata e zotrave” Autor: Miro Gavran, Regjia: Fatmir Hyseni
  • “Lisistrata Greva e Sexit” Autor: Aristofani, Regjia: Elmaze Nura
_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi