Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Labinot Lajçi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Labinot Lajçi

Mesazh nga Dardania prej Mon Apr 27, 2015 12:45 pm

 Labinot Lajçi lindi më 9 janar të vitit 1983 në Pejë, është aktor shqiptar

Biografia

Labinot Lajçi lindi më 9 janar të vitit 1983 në Pejë. Shkollën fillore dhe gjimnazin i kreu në Pejë, si nxënës është marrë me disa sporte, ka qen i dalluar në kickbox. Ka mbaruar studimet për aktor në Akademinë e Arteve në Prishtinë (2004) në klasën e prof. Enver Petrovcit. Është angazhuar në shumë shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor, është prezantuar me sukses në shumë festivale teatrore kombëtare dhe ndërkombëtare, jeton dhe punon në Prishtinë.


Teatër


 • 1 "“Diana”, Mjuzikel, Regjia, Ellen Stewart. T. Kombetar, Prishtinë (2007)

 • 2 "“Othello”, Regjia, Kushtrim Selimi. T. Dodona, Prishtinë (2003)

 • 3 "“Dy krisma në Paris”, Regjia Spiro Duni. Prishtinë (2002)

 • 4 "“Mundimet e kota të dashurisë”, Regjia, Arben Apolloni, fituese për shfaqjen më të mirë në fest. Skena Up. T. Dodona, Prishtinë (2003)

 • 5 "“Nata e dymbëdhjetë”, Regjia, Kastriot Saqipi, Fituese e tre çmimeve në fest. Skena Up. T. Dodona, Prishtinë (2004)

 • 6 "“Mbreti Lir”, Regjia, Sabri Pajaziti. T. Dodona, Prishtinë (2004)

 • 7 "“Sfida e Madhe”, Regjia, Sefedin Nuredini. Teatri i qytetit Pejë. (2004)

 • 8 "“Atelea”, Regjia, Fatmir Hyseni. Teatri "Adriana Abdullahu" Ferizaj. (2005)

 • 9 "“Shumë zhurmë për asgjë”, Regjia, Valmira Baruti. T. Dodona, Prishtinë (2005)

 • 10 "“Burri në grackë”, Regjia, Avni Dalipi. T. Alternativ, Qeshu-Smile (2006)

 • 11 "“Rrëfimet e narkomanëve 1”, Regjia, Ruzhdi Spahiu. T. i qytetit Pejë (2007)

 • 12 "“Rrëfimet e narkomanëve 2”, Regjia, Adonis Filipi. T. "Istref Begolli", Pejë (2008)

 • 13 "“Beni”, Regjia, Zana Hoxha. T. Dodona, Prishtinë (2004), Pjesëmarrëse në festivalin e Tunizisë.

 • 14 "“Për një jetë më të mirë”, Regjia, Avni Dalipi. T. Alternativ, Qeshu-Smile (2006)

 • 15 "“Memeci që flet”, Regjia, Denis Berisha. T. i Qytetit Pejë (2007)

 • 16 "“Profesor Dini dhe makina e mendimeve”, Regjia,Agron Hajdari. T. Dodona, Prishtinë (2008)

 • 17 "“Orkestra e Titanikut”, Regjia, Ben Apolloni. T. Kombëtar, Gjilan(2008)

 • 18 "“Era, Bebushi dhe Xhemikaçadremi”, Regjia, Ben Apolloni. Qendra Multimedia, Prishtinë (2009)

 • 19 "“Othello 3”, Regjia, Diar Xani. T. Dodona, Prishtinë (2010)

 • 20 "“Mat”, Regjia, Ben Apolloni. T. Dodona, Prishtinë (2010)

 • 21 "“Vëlla,vëlla,kosi me dollarë”, Regjia, Ahmet Jakupi. T. "Istref Begolli", Pejë (2011)

 • 22 "“Shoqja ime”, Regjia, Rudina Zhara. Shfaqje per femijë, Pejë (2011)

 • 23 "“Varri i qyqes”, Regjia, Drita Begolli. T. "Istref Begolli", Pejë (2011)

 • 24 "“Kur loti ngrinë në qepallë”, Regjia, Jahi Jahiu. T. "Istref Begolli", Pejë (2011-2012)

 • Film

 • "“Mashtruesit”,film i shkurter artistik, Regjia, Arsim Haliti, (2002).
  • "“Standardi X”,film i shkurter artistik, Regjia, Ilir Kabashi, (2003).
  • 3 "“Telefoni”,film i shkurter artistik, Regjia, Krenar Belegu, (2003).
  • 4 "“Beni”,film i shkurter artistik, Regjia, Ekrem Xani, (2003).
  • 5 "“Hajnat”,film i shkurter artistik, Regjia, Genc Berisha, (2003).
  • 6 "“Made in Kosova”,film i shkurter artistik, Regjia, Arsim Haliti, (2003).
  • 7 "“Frenimet”,film i shkurter artistik, Regjia, Agron Maliqi, (2004).
  • 8 "“Kokëdhëmbja e së martës”,film i shkurter artistik, Regjia, Krenar Belegu, (2004).
  • 9 "“Kulti”,film i shkurter artistik, Regjia, Ekrem Xani, (2004).
  • 10 "“1244”, Regjia, Krenar Belegu dhe Alban Gashi, (2004).
  • 11 "“Rasti urgjent”,film i shkurter artistik, Regjia, Agron Hajdari, (2006)
  • 12 "“Krim pa Krisma”, Regjia, Halil Budakova (2007)
  • 13 "“Mesazhi", Regjia, Besnik Zogaj, (2008).
  • 14 "“Narkomania”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2008).
  • 15 "“Kështjella e Arbnisë”, Regjia, Nimon Muçaj, (2009).
  • 16 "“Enver Hoxha Tungjatjeta”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2009).
  • 17 "“Binjaket”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2010).
  • 18 "“Dera nr.13”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2010).
  • 19 "“Heroi”,film i shkurter artistik, Regjia, Burim Tufa, (2010).
  • 20 "“Thurja”,film i shkurter artistik, Regjia, Leutrim Idrizi, (2010).
  • 21 "“Peshkatari”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2010).
  • 22 "“Heroi”, Regjia, Luan Kryeziu, (2011).
  • 23 "“Radha”,film i shkurter artistik, Regjia, Fatlum Haziri, (2010).
  • 24 "“Një ditë e bukur”,film i shkurter artistik, Regjia, Leutrim Idrizi, (2011).
  • 25 "“N'koh”,film i shkurter artistik, Regjia, Ersin Samli, (2011).
  • 26 "“E pa thëna”,film i shkurter artistik, Regjia, Gresa Ramadani, (2011).
  • 27 "“Nusja”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2011).
  • 28 "“Lidhesat”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2011).
  • 29 "“Fotografitë”,film i shkurter artistik, Regjia, Ben Apolloni, (2011).
  • 30 "“Ani more qa ka lidhje”,film i shkurter artistik, Regjia, Adhurim Kida, (2011).
  • 31 "“Plaku”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2012).
  • 32 "“Ndermjetsimi”,film dokumentar artistik, Regjia, Entermedia, (2012).
  • 33 "“Kafenea”,film i shkurter artistik, Regjia, Djellza Miftari,fondi Maqedon (2012).
  • 34 "“Kati i pestë”,film i shkurter artistik, Regjia, Ben Apolloni, (2012).
  • 35 "“Leonardi”,film i shkurter artistik, Regjia, Arian Mustafa, (2012).
  • Tv Serial   • 1 "“Shtepia ime”, Regjia, Sunaj Raça,Arenafilm, (2011).
   • 2 "“Muret”, Regjia, Ismet Siarina,Prishtinafilm, (2012).
   • 3 "“Andrrat”, Regjia, Gazmend Nela,cineproduction, (2012).
   • Tv Komercial    • 1 "“Transfuzioni i gjakut"“ Regjia,Puna (2005).
    • 2 "“Kep "“ Regjia,Big-add (2007).
    • 3 "“Gjykatat "“ Regjia,Prishtinafilm (2008)
    • 4 "“Ipko-Reth e reth Kosoves "“ Regjia,Kooperativa (2009).
    • 5 "“ Osce-Prishtina,Mbaje te Pastert 1 "“ Regjia,The Group (2010).
    • 6 "“Osce-Prishtina,Mbaje te Pastert 2 "“ Regjia,The Group (2010).
    • 7 "“Regjistrimi i popullates "“ Regjia,Prishtinafilm (2011).
    • 8 "“Peja qytet i mrekullueshëm për Ecje dhe Çiklizëm"“ Regjia,Syrivizion (2011).
    • 9 "“Nafiku"“ Regjia,Entermedia (2012).
    • 10 "“mc kresha"“(TV Spot)Regjia,Pulla (2012).
    • Çmimet

    •  Aktori me atraktiv ne edicionin e 10 ne festivalin e Dibres (Maqedoni) me shfaqjen "“Vëlla,vëlla,kosi me dollarë”, Regjia, Ahmet Jakupi.2011

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi