Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Naser Ademi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Naser Ademi

Mesazh nga Dardania prej Sun Apr 26, 2015 11:16 pm

 Naser Ademi lindi në Negotinë të Gostivarit më 02.10.1965 nga një familje bujare dhe atëdhetare . Shkollimin fillor e kreu në Negotinë të Gostivarit dhe dy vjetë të shkollës së mesme , gjegjësisht gjimnazin e kreu në Negotinë pastaj tregëtaren në Tetovë. Tek Naseri qysh si fëmijë vëreheshin ndjenjat patriotike , ndërsa ndarja e shtetit Shqiptarë në disa shtete ballkanike e mundonte shumë .
Vitet 1981-1984 ishin vite të rënda për popullin shqiptarë prandaj Naseri e braktis vendlindjen dhe shkoi tek i ati i tij që gjendej në qytezën e Borovës afër Vukovarit në Kroaci. Vitet e 90-ta lufta në Kroaci Naserin e zuri në Vukovar, Naseri i etur për hakmarje ndaj armikut shekullor srbosllav i cili vite me radhë sundonte popullin Shqiptarë, ai ndër të parët bashkë me kryetarin e atëhershëm të Vukovarit organizon mbrojtjen e Vukovarit.
Me fillim e luftës heroike të UÇK ( Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës) , Naseri i përgjigjet thirjes së shtabit të përgjithshëm ku në parnverë të viti 1999 u radhit në radhët e çlirimtarëve bashkë me shokët e idealit. Fatij I tij deshti që Naseri të mer pjesë në Koshare ku thehet kufiri Shqiptaro –Shqiptarë si ushtarë i brigadës 138 “Agim Ramadani” nën udhëheqjen e komandantëve Fadil Hadërgjonaj dhe Rustem Berisha . Në këtë luftë Naseri mbante pseudonimin e luftës “ NASER GOSTIVARI”
Erdhi koha kur filloi një luftë për çlirimin e trojeve shqiptare në Maqedoni ku Naserin e gjeti në këmbë e sypatrembur që edhe kësaj here iu përgjigj thirjes së shtabit të përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare , bashkë me shumë luftëtarë tjerë anekandë trojeve Shqiptare. Kësaj radhe pati nderin të jetë si ushtarë i komandantit kolonel TAHIR SINANI në brigadën 116 “Tahir Sinani” , më shkathtësinë e tij luftarake Naseri hetohet nga komandanti , i cili i jep gradën ushtarake TOGER. Më 29 korik 2001 në Korab në vendin e quajtur Kukul Zabel, në kryje të detyrës ranë heroikisht : Naser Ademi , Komandant Tahir Sinani , Hyrë Emini , Brahim Ademi dhe Hisa Fazlun .

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi