Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Malet me Blerim Mbuluar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Malet me Blerim Mbuluar

Mesazh nga Dardania prej Wed Apr 22, 2015 6:08 pm

 Filmi "Malet me blerim mbuluar" prodhim i vitit 1971.
Regjisor: Dhimitër Anagnosti, Skenari: Dhimitër Anagnosti, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Limos Dizdari.

Interpretojnë:




 • Timo Flloko......Kapo Dalipi

 • Viktor Zhusti......Jaho

 • Vangjush Furxhi......Peliçeli

 • Kadri Roshi......Safa Hymeri

 • Yllka Mujo......Lilo

 • Agim Mujo......Zeneli, vëllai i Lilos

 • Bernard Kokalari......

 • Myqerem Ferra......xhaj Lamja

 • Kristaq Kola......

 • Birçe Hasko...... Asllani, vëlla i Safait

 • Vangjel Heba......zoti Ali

 • Mevlan Shanaj......Birçja

 • Feriha Muçeli......gruaja e Safait

 • Niko Kanxheri......Domeniko

 • Liza Laska...... fshatare

 • Përmbajtja e Shkurtër


 • Viti ‘43. Kapo, Jaho si dhe Peliceli një mjek italian dhe Zeneli i vogël, mbajnë në një vig Lilo Laben drejt spitalit partizan. Jaho tregon gjatë rrugës dobësi të veçantë për Lilon. Grupi qëndron në shtëpinë e Safait në natën e dasmës së të birit Birçes. Dhëndëri bashkohet me partizanët. Në pranverën tjetër Jaho dhe shokët e tij kthehen për të marrë Lilon në spital por e gjejnë atë me këmbën e prerë.



_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi