Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2017
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Rrugë të Bardha

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Rrugë të Bardha

Mesazh nga Dardania prej Wed Apr 22, 2015 5:53 pm

 Filmi "Rruge të bardha" prodhim i vitit 1974. Regjia : Viktor Gjika. Skenari :Vath Koreshi. Producent: Shqipëria e re. Muzika : Limos Dizdari.


Përmbajtja e Filmit

Një djalë i ri Deda i mbushur me entuziazmin e moshës dhe dashuri për punën endet përgjatë linjës telefonike duke kërkuar shkëputjen. Njerëzit që jetojnë në zona të thella malore presin me padurim të rregullohet linja e t’i urojnë njëri tjetrit Vitin e Ri. Deda vdes i ngrirë në majë të shtyllës duke luftuar me të ftohtin dhe motin e keq.


Interpretojnë
  • Robert Ndrenika... Ganiu

  • Minella Borova... Bato

  • Rikard Ljarja... Deda

  • Agim Qirjaqi... Profesori

  • Ilia Shyti... Xha Rizai

  • Elida Cangonji... Zana

  • Sali Doçi... Mezani

  • Lec Bushati... Fshatari

  • Antonenta Fishta... Nena


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi