Tema Fundit
» Ushtima e Maleve...
Today at 0:39 nga Dardania

» Jeta! ç'është Jeta! Pse Jeta!!!
Today at 0:16 nga Dardania

» Dhimbja....
Today at 0:08 nga Dardania

»  Sëmundjet e syrit
Yesterday at 21:23 nga Dardania

» Sekretet për të ruajtur sytë
Yesterday at 21:11 nga Dardania

» Si Ndiheni per momentin?....
Yesterday at 12:01 nga Dardania

»  Pershendetje kur hyni dhe Largoheni nga Forumi....
Yesterday at 11:18 nga Ac_Milano

» Nga Jeta kam mesuar ...
Wed 25 Mar 2015 - 19:40 nga Dardania

» ORA ME MAHNITESE NE BOTE!
Wed 25 Mar 2015 - 18:55 nga Ac_Milano

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 5 vizitorë

Dardania

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve online ishte 66 më Fri 4 Nov 2011 - 18:00
Statistikat
Forumi ka 3993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Ac_Milano

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2222 artikuj v 977 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2015
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posting users this month
Dardania
 
Ac_Milano
 
epanjohura
 


1 qershori Dita e Femijeve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

1 qershori Dita e Femijeve

Mesazh nga Dardania prej Thu 2 Jun 2011 - 1:34


Një Qershori ynë,
Erdhi përsëri,
Edhe më të lumtur,
Ne na gjen tani
Të gjithë të gëzuar,
Lozim dhe këndojmë,
Rroftë 1 Qershori,
Rroftë festa jonë


Pese shkopa te vegjel
stivosur ne vater
njeri behet prush
mbeten vetem kater

Kater shkopa te vegjel
mbuluar me dhe
njeri kalbezohet
mbeten vetem tre

Tre shkopa te vegjel
i mblodha me ty
njeri humbi rruges
mbeten vetem dy

Dy shkopa te vegjel
ne parmak i ve
njerin e merr era
mbetet vetem nje


Nje shkop i vogel
me gunga dhe i zi
digjet fet e fet
mbetet vetem hi


Kur vjen 1 Qershori


Kur vjen 1 qershori,
zemra më gufon
se është festa ime,
se është festa jonë
...
Me shokët me shoqet,
lozim e këndojmë.
Prindër e mësues,
bashkë me ne festojnë

Kënga e Abetares
Abetare, Abetare,
Sillma diellin në dritare!

Lehtë, lehtë
e bukur, bukur,
Dora ime sa e lumtur;
Hap një faqe,
kthen një fletë,
Nëpër shkronja –
Bota vetë

Dardania
Webmaster

Numri i postimeve: 1283
Join date: 13/05/2011
Age: 27

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi